Mitoraj i Szwajnos w składzie na PŚ w Kontiolahti

Kinga Mitoraj i Marcin Szwajnos dołączą do składu reprezentacji Polski na Puchar Świata w Kontiolahti. W Finlandii nie zobaczymy Krystyny Guzik i Łukasza Szczurka, których ze startu wykluczyły problemy zdrowotne.

Krystyna Guzik zachorowała, a Łukasz Szczurek doznał kontuzji żeber podczas upadku na treningu. Oboje byli przewidziani do startu w Kontiolahti, w związku z ich niedyspozycją, potrzebne było zastępstwo. Sztab szkoleniowy zdecydował się powołać do składu Kingę Mitoraj i Marcina Szwajnosa. 

Dla Mitoraj będzie to drugi pucharowy start w tym sezonie. W Anterselwie była osiemdziesiąta w sprincie. Przez cały sezon skupiała się głównie na rywalizacji w zawodach Pucharu IBU, w których jej najlepszym osiągnięciem było 14. miejsce w sprincie w Sjusjoen.

Szwajnos stanie przed szansą debiutu w zawodach Pucharu Świata. Biathlonista BKS WP Kościelisko rywalizował w ubiegłym tygodniu podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Otepaa. W niedzielnym biegu pościgowym uzyskał szósty czas dnia i awansował z 29. na 16. miejsce.

Oprócz Mitoraj i Szwajnosa w Kontiolahti wystartują również olimpijczycy z Pjongczang: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec.

Zawody rozpoczną się w czwartek i potrwają tradycyjnie do niedzieli. W programie znalazły się sprint, sztafety mieszane oraz biegi masowe.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos