Pierwsze złoto dla Norwegii, dobry występ Szwajnosa i Pancerza

Dopiero w ostatniej konkurencji Mistrzostw Świata Juniorów Norwegia wywalczyła swój pierwszy tytuł mistrzowski. Bieg pościgowy juniorów w przekonujący sposób wygrał Sverre Dahle Aspenes. Spore awanse zanotowali Marcin Szwajnos oraz Przemysław Pancerz.

Aspenes zaliczył perfekcyjny występ. Rywale pudłowali, a on konsekwentnie strzelał bezbłędnie i powiększał swoją przewagę. Na mecie wyniosła ona grubo ponad minutę. Wtedy na mecie zameldował się Martin Perrillat Bottonet, który na starcie miał kilak sekund zapasu nad Norwegiem, ale nie dość, że raz spudłował to jeszcze słabiej pobiegł. Na trzecim miejscu uplasował się Johannes Dale z Norwegii, który awansował z piątej pozycji po sprincie.

Ten bieg był jedynym podczas tych mistrzostw, w którym Rosjanie nie wywalczyli złotego medalu w rywalizacji mężczyzn. Żaden z biathlonistów tego kraju nie stanął nawet na podium. Gdzie ich zatem upatrywać? W komplecie zajęli miejsca od czwartego do ósmego...

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi juniorzy. Marcin Szwajnos spudłował tylko raz i awansował na szesnaste miejsce. Odliczając straty ze sprintu Polak miałby szósty wynik dnia! Nieco gorszym czasem, ale za to większym awansem może się pochwalić Przemysław Pancerz. Startował z numerem 52, spudłował cztery razy, a mimo to przesunął się do trzeciej dziesiątki aż na 26. pozycję.

WYNIKI

fot. Liis Nemvalst / OC Otepaa

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Sverre Dahlen Aspenes

 Polska | mężczyzna | Przemysław Pancerz

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos