Całe podium dla juniorów młodszych z Rosji

Andriej Wiuchin, Michaił Perwuszyn i Aleksiej Ogorełkow - to najlepszi zawodnicy biegu pościgowego juniorów młodszych podczas MŚJ w Otepaa. Najlepszy z Polaków, Wojciech Janik, zajął 37. miejsce.

Rosjanie zdominowali rywalizację w tej kategorii, a najlepszym tego dowodem był dzisiejszy bieg pościgowy, po którym niezadowolony może być tylko Michaił Perwuszyn. We wcześniej rozegranych konkurencjach wywalczył trzy złote medale, a dzisiaj musiał zadowolić się tylko srebrem. Do Wiuchina mimo takiej samej liczby karnych rund - obaj spudłowali cztery razy - stracił na mecie 17 sekund. A przecież na starcie miał nad nim ponad minutę przewagi!

Ta dwójka wyraźnie wysforowała się przed całą resztę stawki, z której najskuteczniej po brąz finiszował Aleksiej Ogorełkow. Zawodnik ten nie znalazł się w składzie sztafety rosyjskiej i tym biegiem chciał zapewne udowodnić trenerom, że pominięto go niesłusznie. Dwie sekundy za nim finiszował Filip Andersen, jedyny z reprezentantów Norwegii w tej kategorii wiekowej, który był w stanie w Otepaa rywalizować jak równy z równym z najlepszymi Rosjanami.

Polacy zajęli odległe miejsca, ale było to pokłosie średnio udanego sprintu. Wojciech Janik spudłował siedmiokrotnie, a mimo to awansował trzy miejsca i zajął 37. pozycję. Łukasz Bałęczny otrzymał 30 sekund kary za falstart i sklasyfikowany został na 51. lokacie. Gdyby nie to wykroczenie to uplasowałby się pięć miejsc wyżej. Najmłodszy z naszych reprezentantów, Mateusz Gierczyk, z sześcioma pudłami zajął 55. miejsce.

Szansę na najwyższą lokatę spośród Polaków miał Wojciech Filip, który zajmował miejsca nawet w drugiej dziesiątce, ale został zdyskwalifikowany w związku ze złamaniem zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.