Lesser: Chciałbym, żeby w IBU mieli więcej jaj

Niemieccy biathloniści są rozżaleni odrzuceniem ich protestu w sprawie finiszowej walki o brązowy medal w sztafecie mieszanej. Ich zdaniem Dominik Windisch złamał regulamin i zespół włoski powinien zostać zdyskwalifikowany.

Przypomnijmy, na finiszu wtorkowego biegu 2x6km+2x7,5km starli się Arnd Peiffer i Dominik Windisch. Do rozgrywki doszło już na stadionie. Włoch uzyskał delikatną przewagę i tuż po wejściu w finiszowy korytarz zabiegł drogę Peifferowi. Ten nie mając miejsca po swojej lewej stronie musiał odbić na prawo, co kosztowało go trochę prędkości i w efekcie również podium. Niemcy złożyli protest, ale jury go oddaliło argumentując, że manewr Windischa nie spowodował utraty prędkości Peiffera.

Decyzja jury podzieliła ekspertów. Część bowiem uważa, że Windisch w jawny sposób złamał przepisy, które zabraniają zmiany toru biegu po wejściu w finiszowy korytarz. Członkowie poszkodowanej drużyny niemieckiej nie bawią się w dyplomację.

- IBU nie przestrzega własnych regulaminów. Chciałbym, żeby mieli więcej jaj - powiedział Erik Lesser. - Moim zdaniem to było oczywiste naruszenie zasad, które w normalnych okolicznościach prowadziłoby do dyskwalifikacji. Jestem rozczarowany, że jury okazało się niesprawiedliwe dla tych, którzy postępowali zgodnie z przepisami - dodał.

- Wygrywamy razem, przegrywamy razem. Jestem zadowolona ze swojego występu. Szkoda, że ​​to nie wystarczyło do medalu. Decyzja sędziów jest niezrozumiała i rozczarowująca. Zasada, że ​​nie można zmienić toru biegu na finiszu wydaje się przecież klarowna. Myślę, że Windisch i tak wygrałby finisz nawet gdyby nie zmieniał toru biegu, ale złamał przepisy i Włosi powinni zostać zdyskwalifikowani. Dlatego teraz mam nieprzyjemne odczucia związane z tym biegiem - powiedziała Laura Dahlmeier.

Przed Dahlmeier i Lesserem szansa na rehabilitację i potwierdzenie swojej klasy w biegach sztafetowych "niemieszanych". Panie swoją rywalizację rozpoczną w czwartek o 12:15, panowie dzien później o tej samej godzinie.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Niemcy | mężczyzna | Erik Lesser