Wicemistrz olimpijski wzywa do bojkotu

Sebastian Samuelsson wezwał do bojkotu zawodów w Tjumeni. Przypomnijmy, że decyzją Komitetu Wykonawczego IBU Rosja nie straciła praw do organizacji finału Pucharu Świata.

21-letni Szwed jest sensacyjnym wicemistrzem olimpijskim w biegu pościgowym. Wywalczył medal pomimo, że sam jest jeszcze juniorem. Swój sukces wykorzystuje do tego by nagłośnić sprawę bojkotu zawodów Pucharu Świata w Tjumeni.

- Myślę, że jeśli kraj nie ma dobrze funkcjonującej agencji antydopingowej, takiej, która otrzymała pozwolenie od WADA na przeprowadzanie testów, to nie powinno się w nim organizować takich zawodów. Mam nadzieję, że sportowców, którzy otwarcie wyrażą gotowość by tam nie jechać będzie sporo. Już wcześniej nawoływaliśmy do zmiany gospodarza tych zawodów, ale nasz głos nie został wzięty pod uwagę - powiedział Samuelsson cytowany przez agencję Reuters.

Zawody w Tjumeni planowane są na 22-25 marca. W Rosji odbędą się również dwa końcowe etapy Pucharu IBU w Uwacie (10-11 marca) i Chanty Mansyjsku (14-17 marca).

Powiązane osoby

 Szwecja | mężczyzna | Sebastian Samuelsson