Biathlon też przegrał z wiatrem. Bieg indywidualny kobiet przełożony!

Pogoda w dalszym ciągu nie rozpieszcza olimpijczyków. Z powodu huraganowego wiatru organizatorzy postanowili przełożyć zaplanowany na środę bieg indywidualny kobiet.

Pierwotnie rywalizacja miała rozpocząć się o 12:05 czasu polskiego. W Pjongczang wieje bardzo silny wiatr - prognozy na czas zawodów przewidywały porywy przekraczające 15 m/s.

W tej sytuacji organizatorzy postanowili zmienić program zawodów. Oba biegi indywidualne mają się odbyć w czwartek. Start biathlonistek wyznaczono na 9:15 czasu polskiego. Panowie mają rozpocząć rywalizację o 12:20.

Biathlon nie jest jedyną dyscypliną, która przegrała dzisiaj z pogodą. Odwołany został również slalom kobiet. Od początku igrzysk w narciarstwie alpejskim wręczono tylko jeden komplet medali w superkombinacji mężczyzn!

Przekładanie wyścigów na igrzyskach to nic nowego. W Soczi bieg masowy mężczyzn udało się rozegrać dopiero w piątym terminie, wcześniej start zawodów uniemożliwiała mgła. Pół biedy gdy zawody są przenoszone, gorzej gdy pogoda zmusza sędziów do przerwania zawodów. Tak było w Nagano w biegu sprinterskim. Część zawodników była już nawet na mecie gdy zdecydowano zrestartować bieg i przełożyć go na drugi dzień.