Żuk z Korei prosto do Estonii

Na przełomie lutego i marca w estońskim Otepaa rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów. Znamy już skład reprezentacji Polski na te zawody. Jej liderką będzie Kamila Żuk.

Olimpijka z Pjongczang do Estonii dotrze niemal od razu po powrocie z Korei i nie weźmie udziału w pierwszej konkurencji MŚJ. Obok niej w kategorii juniorek (roczniki 1997 i 1998) reprezentować nas będą Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice) oraz Kamila Cichoń (Górnik Iwonicz-Zdrój). W rywalizacji juniorów zaprezentują się Marcin Szwajnos, Tadeusz Nędza-Kubiniec, Wojciech Skorusa (wszyscy BKS WP Kościelisko) oraz Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław).

Trenerka Nadia Biełowa zdecydowała się powołać do składu pięć juniorek młodszych i czterech juniorów młodszych. Są to: Joanna Jakieła, Magda Piczura, Paulina Pawliczek (wszystkie BKS WP Kościelisko), Daria Gembicka (UKS Lider Katowice), Karolina Janko (UKS Karlik Chorzów) oraz Wojciech Janik, Mateusz Gierczyk (obaj UKN Melafir Czarny Bór), Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław) oraz Łukasz Bałęczny (MKS Duszniki-Zdrój).

Oprócz Biełowej w sztabie szkoleniowym znaleźli się Łukasz Słonina oraz Adam Kołodziejczyk. Za przygotowanie nart odpowiedzialni będą Tomasz Bernat, Rafał Lepel, Adam Kwak, Przemysław Badacz oraz Mariusz Wtorek.

Zawodnicy Kadry Młodzieżowej na zgrupowanie do Otepaa wyruszą już we wtorek. Pozostali zawodnicy zakwalifikowani do startu w mistrzostwach rozpoczną w czwartek konsultację szkoleniową w Dusznikach-Zdroju.

Ostatni medal MŚJ reprezentacja Polski wywalczyła trzy lata temu w Raubiczach. Kinga Mitoraj zdobyła srebro w biegu indywidualnym.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk