Złote medale dla sztafet z Kościeliska, Katowic i Czarnego Boru

W niedzielę zakończyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie. W Kościelisku rywalizowano w biegach sztafetowych. Wśród dziewczyn po złote medale sięgały reprezentantki gospodarzy, w rywalizacji chłopaków pierwsze miejsca zajmowały sztafety AZS AWF Katowice i UKN Melafir Czarny Bór.

Najlepszymi juniorkami okazały się Magda Piczura, Joanna Jakieła i dawno niewidziana na biathlonowych trasach Catherine Spierenburg. Po pierwszej zmianie za sprawą dobrego występu Kamili Cichoń na prowadzeniu znajdował się jednak zespół z Iwonicza-Zdroju, który ostatecznie zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Na trzecim stopniu podium uplasował się drugi zespół MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce wśród juniorów, gdzie AZS AWF Katowice wygrał z BKS WP Kościelisko zaledwie o dwie sekundy! Na finiszu lepszy od Wojciecha Skorusy okazał się Łukasz Sidorowicz. Katowiczanie po pierwszej zmianie, na której zaprezentował się Szymon Kaczyński zajmowali dopiero trzecie miejsce, jednak zarówno występy Michała Neumanna, jak i wspomnianego już wcześniej Sidorowicza pozwoliły z małą nawiązką odrobić straty. Odwrotna historia spotkała akademików z Wrocławia, którzy jeszcze przed ostatnim strzelaniem zajmowali pierwszą lokatę. Cztery karne rundy Przemysława Pancerza w stójce spowodowały, że zespół AZS AWF Wrocław ukończył rywalizację na trzecim miejscu ze stratą dziewiętnastu sekund.

Zdecydowanie większe różnice decydowały o medalach w najmłodszej kategorii. Juniorki młodsze z Kościeliska w składzie Paulina Pawliczek, Angelika Waliczek i Natalia Stachoń wyprzedziły sztafetę PKO Harpagan Gdańsk o trzy, a zespół MKS Duszniki-Zdrój prawie o cztery minuty. Nic to jednak w porównaniu do przewagi jaką uzyskali Mateusz Gierczyk, Marcin Kaczanowski i Wojciech Janik. Tercet z UKN Melafir Czarny Bór odstawił swoich rywali z Kościeliska i Dusznik-Zdroju o ponad sześć minut.

WYNIKI