CAS odrzucił odwołanie Rosjan

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu podczas swojego posiedzenia w Pjongczang odrzucił odwołanie sportowców rosyjskich niedopuszczonych do startu w igrzyskach olimpijskich.

Z grona biathlonistów, którzy nie otrzymali od MKOl zaproszenia do startu w igrzyskach, na odwołanie zdecydowali się Anton Szypulin, Jewgienij Garaniczew, Aleksiej Wołkow, Maksim Cwietkow, Jekaterina Jurłowa-Percht, Irina Usługina i Daria Virolainen. Decyzja CAS oznacza definitywnie, że nikogo z tej siódemki nie zobaczymy w Pjongczang.

Od stanowiska CAS błyskawicznie odcięło się IBU.

- Nie braliśmy udziału w tym procesie. Szanujemy decyzję CAS, ale nie znamy szczegółów i trudno nam się do tego odnieść. Nie dostaliśmy od MKOl żadnych informacji dlaczego nie dopuszczono do startu biathlonistów z Rosji wobec których nigdy nie było podejrzeń dopingu. Nie mamy żadnych dodatkowych informacji, tylko nazwiska sportowców, którzy nie zostali zaproszeni - powiedział Anders Besseberg.

Decyzja CAS nie oznacza, że w Pjongczang w konkurencjach biathlonowych zabraknie Rosjan. Do startu w igrzyskach zaproszonych zostało czworo reprezentantów tego kraju, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani przez komisję MKOl. Są to Tatiana Akimowa, Uliana Kajszewa, Anton Babikow oraz Matwiej Elisjejew.