Boe z czterema złotymi medalami wg Sports Illustrated

Amerykański magazyn "Sports Illustrated" przedstawił swoją prognozę podziału medali podczas igrzysk olimpijskich. Co ciekawe zdaniem analityków największą gwiazdą zostanie nie Martin Fourcade, lecz Johannes Thingnes Boe, który ma w Pjongczang wywalczyć aż cztery złote medale.

Norweg ma zatriumfować w sprincie, biegu indywidualnym oraz masowym. Co więcej ma również świętować sukces z kolegami w sztafecie. Martin Fourcade miałby zadowolić się jedynie tytułem mistrzowskim w biegu na dochodzenie. Francuz według prognoz brak złotych medali powetowałby sobie srebrnymi, których przypisano mu aż pięć.

W rywalizacji kobiet ma nie być hegemonki. Złotymi medalami mają sie podzielić Anastazja Kuzmina (sprint), Dorothea Wierer (bieg pościgowy), Kaisa Makarainen (biegi indywidualny) oraz Laura Dahlmeier (bieg masowy). Ta ostatnia miałaby zostać królową igrzysk ze względu na dodatkowe dwa złote medale w konkurenjach sztafetowych.

O fachowości prognozy niech świadczy fakt, że pomimo, iż powstała ona przed trzema dniami, uwzględniony został w niej Anton Szypulin. O tym, że Rosjanin nie wystartuje w Pojongczang wiadomo już od 23 stycznia.. Podobnie jako żart należy traktować prognozę brązowego medalu dla rosyjskiej sztafety mieszanej, która wystartuje w składzie Kajszewa-Akimowa-Babikow-Elisjejew.

Sprint mężczyzn:
1. Johannes Boe
2. Martin Fourcade
3. Arnd Peiffer

Bieg pościgowy mężczyzn:
1. Martin Fourcade
2. Johannes Boe
3. Anton Szypulin

Bieg masowy mężczyzn:
1. Johannes Boe
2. Martin Fourcade
3. Tarjei Boe

Bieg indywidualny mężczyzn:
1. Johannes Boe
2. Martin Fourcade
3. Ondrej Moravec

Sztafeta mężczyzn:
1. Norwegia
2. Francja
3. Niemcy

Sprint kobiet:
1. Anastazja Kuzmina
2. Kaisa Makarainen
3. Laura Dahlmeier

​Bieg pościgowy kobiet:
1. Dorothea Wierer
2. Anastazja Kuzmina
3. Daria Domraczewa

Bieg masowy kobiet:
1. Laura Dahlmeier
2. Kaisa Makarainen
3. Daria Domraczewa

Bieg indywidualny kobiet:
1. Kaisa Makarainen
2. Nadieżda Skardino
3. Walia Semerenko

Sztafeta kobiet:
1. Niemcy
2. Francja
3. Ukraina

Sztafeta mieszana:
1. Niemcy
2. Francja
3. Rosja