Łoginow zmiótł rywali

W biathlonie rzadko spotka się sytuację w której pierwszy zawodnik zyskuje nad drugim ponad dwie i pół minuty przewagi. Tak było dzisiaj w biegu pościgowym w Martell. Dominatorem po raz kolejny okazał się Aleksander Łoginow. Kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu IBU wywalczyli Łukasz Szczurek i Mateusz Janik.

Łoginow nie musiał się przesadnie wysilać, bo już po sprincie miał solidną zaliczkę. Mimo to Rosjanin potraktował dzisiejszą rywalizację bardzo serio. Był najszybszy na trasie, spudłował tylko raz i na mecie zameldował się dwie i pół minuty przed drugim zawodnikiem. W czterech minutach straty zmieściło się tylko dziesięciu zawodników. Dość powiedzieć, że do mety dotarło tylko 42 biathlonistów - pozostali zostali zdublowani i zmuszeni do zejścia z trasy. 

Rosjanin prezentuje iście olimpijską formę i niewykluczone, że gdyby startował w Korei to walczyłby o medale. Tematu jego startu na igrzyskach nie było, bo Łoginow cztery lata temu stosował EPO i nie miał co liczyć na zaproszenie od MKOl.

Na drugim miejscu finiszował Dmitrij Małyszko, który awansował na podium z piątego miejsca po sprincie. Jeszcze większy awans - z aż 25 pozycji na podium zaliczył Havard Bogetveit. Norweg jako jeden z dwóch zawodników był dzisiaj bezbłędny. Podium oprócz swojej świetnej dyspozycji zawdzięcza również rywalom, a w szczególności jednemu. Wydawało się bowiem, że podium będzie dzisiaj w całości zarezerowane dla rosyjskich zawodników. Na trzecim miejscu plasował się Aleksiej Wołkow, który jednak spudłował dwukrotnie podczas ostatniego strzelania i osunął się na piąte miejsce.

Zawiedli zupełnie Fredrik Gjesbakk i Simon Fourcade, którzy towarzyszyli Łoginowowi na podium sprintu. Obaj spudłowali po cztery razy i spadli na odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce.

Nieźle spisali się polscy biathloniści. Zarówno Łukasz Szczurek, jak i Mateusz Janik mimo pudeł nieznacznie poprawili swoje lokaty po sprincie. Szczurek z czterema karnymi rundami przesunął się na 27. pozycję, Janik z jednym niecelnym strzałem mniej finiszował dwie lokaty niżej.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Mateusz Janik

 Rosja | mężczyzna | Aleksander Łoginow

 Rosja | mężczyzna | Dmitrij Małyszko

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek