Bjoerndalen na igrzyskach w dresie Białorusi?

Jak informują norweskie media Ole Einar Bjoerndalen może pojawić się w Pjongczang jako członek reprezentacji Białorusi. Wszystko dlatego, że doświadczony Norweg nie wywalczył sobie miejsca w norweskiej kadrze, a o medale igrzysk walczyć będzie jego małżonka Daria Domraczewa.

 

Rzeczniczka Białoruskiego Związku Biathlonu Viktoria Tarasewicz powiedziała w rozmowie z "Verdens Gang", że Bjoerndalen jest bardziej niż mile widziany w drużynie jej kraju jako trener i doradca.

- Napisaliśmy list do MKOl i czekamy na odpowiedź. Widzimy Bjoerndalena w roli trenera Darii, która liczyła na jego start męża i bliską obecność w Pjongczang. Jego doświadczenie jest przecież bezcenne - powiedziała.

Anatolij Stromski, sekretarz generalny białoruskiej federacji, podkreślił z kolei, że w przypadku jeśli Bjoerndalen otrzyma akredytację to zamieszka w wiosce olimpijskiej jako członek reprezentacji Białorusi. Sam zawodnik nie odniósł się jeszcze do propozycji ze strony rodaków jego małżonki. Już wcześniej zapowiedział jednak, że będzie obecny w Pjongczang po to by wspierać swoją żonę.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Ole Einar Bjoerndalen

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa