Łoginow obronił tytuł

Aleksander Łoginow pozostał mistrzem Europy w biegu pościgowym. Rosjanin obronił w Ridnaun tytuł wywalczony w Dusznikach-Zdroju. Sprawę ułatwił mu Andrejs Rastorgujews. Zwycięzca sprintu nie stanął na starcie.

Łotysz nie był jedyny. W sumie na trasie zobaczyliśmy tylko 46 biathlonistów - wśród nieobecnych znalazł się również Grzegorz Guzik, który jako jedyny z Polaków uzyskał prawo startu w sobotnich zawodach.

Łoginow pod nieobecność Rastorgujewsa nie miał z kim przegrać tego biegu. Krasimir Anew, który zajął drugie miejsce nawet przy bezbłędnym strzelaniu nie miał szans z Rosjaninem. Ten z kolei spudłował dwukrotnie, a mimo to na mecie zameldował się pół minuty przed Bułgarem. Dla Łoginowa to już czwarty seniorski tytuł mistrza Europy w karierze. Oprócz tego ma na swoim koncie pięż złotych medal MEJ.

W obliczu dużej przewagi Łoginowa nad Anewem najciekawiej układała się walka o brązowy medal, a którą uwikłanych było kilku biathlonistów. Początkowo najlepsze wrażenie robił Simon Fourcade, który przedostał się do czołówki po dwóch bezbłędnych strzelaniach w postawie leżąc. W stójce pudłował po razie, ale i tak to on wyruszał na ostatnie okrążenie na trzecim miejscu. Rywale okazali się jednak silniejsi. Najpierw minął go Jewgienij Garaniczew, później dopadli go jeszcze Vetle Christiansen i Tomas Krupcik. Francuz skończył na miejscu szóstym.

Brązowy medal wywalczył Jewgienij Garaniczew, dla którego to szósty krążek ME wywalczony w ciągu trzech ostatnich sezonów.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Aleksander Łoginow