Fourcade żegna Anterselwę wygraną

Pierwsze dwa starty w Anterselwie nie poszły po myśli Martina Fourcade'a. Bieg masowy kończący rywalizację we Włoszech też nie był w jego wykonaniu idealny. Rywale okazali się jednak słabsi i Francuz może świętować 69. zwycięstwo w karierze. Jubileusz podczas igrzysk?

Kluczowe dla losów biegu okazało się trzecie strzelanie. Martin Fourcade, który miał już jedno pudło podczas drugiego strzelania, tym razem był bezbłędny. Wszyscy jego najgroźniejsi rywale tymczasem biegali karne rundy lub też tam właśnie zmierzali. Francuz objął prowadzenie o ponad dwadzieścia sekund nad parą Norwegów Tarjei Boe i Erlendem Bjoentegaardem.

Ostatnia wizyta na strzelnicy nie przyniosła zmian. Fourcade do prawda spudłował w ostatnim strzale, ale Norwedzy również spudłowali po razie. Na ostatniej rundzie emocjonowaliśmy się więc pojedynkiem o drugie miejsce, z którego zwycięsko wyszedł starszy z braci Boe. Trzecia lokata dla Bjoentegaarda to i tak największy sukces w karierze, który być może pozwoli mu na igrzyskach odegrać większą rolę niż tylko rezerwowego.

Zawiódł Johannes Thingnes Boe, który po dwóch zwycięstwach w sprincie i biegu na dochodzenie, tym razem był tylko szósty. Wicelider Pucharu Świata zawalił początek biegu - na półmetku miał już cztery karne rundy na koncie. Podczas ostatniej próby dołożył sobie jeszcze jedno dodatkowe okrążenie i zamiast walczyć z bratem o drugą lokatę, mógł już tylko próbować zniwelować straty punktowe do Fourcade'a.

Najlepszymi strzelcami dzisiejszych zawodów byli Jakov Fak i Ondrej Moravec. Obaj jednak ponosili spore straty w biegu i na liście wyników widnieją dopiero w drugiej dziesiątce. Najsłabszym strzelcem był z kolei Andrej Rastorgujevs. Łotysz spudłował aż dziewięciokrotnie, a mimo to był w stanie wyprzedzić trzech rywali i zajął 27. pozycję.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Erlend Bjoentegaard

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade