Boe: To był świetny trening bycia liderem

Johannes Boe odniósł w Ruhpolding piąte indywidualne zwycięstwo w tym sezonie. Podczas konferencji prasowej po biegu masowym przyznał, że to przyjemne uczucie zamienić się miejscem z Martinem Fourcade.

Mimo jednej pomyłki, jaka przydarzyła się Norwegowi podczas ostatniego strzelania, Boe wybiegając na trasę był praktycznie pewny wygranej.

 - To był świetny trening bycia liderem. To trudne mentalnie, trzeba patrzeć tylko do przodu, a nie oglądać się na rywali za plecami. Kiedy walczy się o zwycięstwo nie można być słabym. Trzeba cieszyć się z bólu nóg i biec tak szybko, jak się tylko da – opowiedział Norweg.

Martin Fourcade przegrał ten start przez dwa błędy w trzecim strzelaniu.

- Pospieszyłem się podczas strzelania w stójce, nie stałem wystarczająco stabilnie. Coś podobnego przytrafiło mi się w Hochfilzen – przyznał Francuz, któru stoczył na trasie walkę ze swoimi rodakami. Podczas ostatniej rundy biegowej wyprzedził nie tylko Antonina Guigonnata, ale czwartego ostatecznie Quentina Fillon Maillet.

- Kiedy pomyliłem się drugi raz, wiedziałem, że już jest za późno na wygraną, ale starałem się jak tylko mogłem, żeby znaleźć się na podium. To była szczególna walka, bo z moimi kolegami z drużyny, znam przecież ich mocne i słabe strony. Wiedziałem, że muszę wyprzedzić Antonina, bo jest bardzo dobrym sprinterem - dodał.

Antonin Guigonnat po raz drugi w tym sezonie zajął miejsce na podium. Co ciekawe poprzednio w Annecy było ono w identycznym składzie. Sam bardzo spokojnie podszedł do swojego sukcesu i nie żałował utraty drugiego miejsca na rzecz Fourcade'a.  

- Nie czułem szczególnej presji. Ja nie walczę o Puchar Świata, publiczność też kibicowała raczej innym zawodnikom. Staram się po prostu robić to co do mnie należy - powiedział.

Guigonnat podkreślił też, że wyniki Francuzów z biegu masowego pokazują, że w sztafecie są w stanie pokonać Norwegów.

Kolejny start panów już 19 stycznia w Anterselwie. Start sprintów o 14.15.  

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade