Johannes Boe najlepszy w biegu ze startu wspólnego, Fourcade znów na podium

Johannes Boe wygrał bieg ze startu wspólnego podczas zawodów Pucharu Świata w Ruhpolding. Kolejne miejsca na podium zajęli Martin Fourcade i Antonin Guigonnat.

Na pierwszym strzelaniu wielu zawodników strzelało bezbłędnie i nikt nie zdołał oderwać się od reszty stawki. W tym momencie wyścigu na jego czele znajdował się Simon Desthieux, ale tuż za nim byli Martin Fourcade, bracie Boe, Simon Schempp, Benedikt Doll i Andrejs Rastorgujevs. Najsłabiej wypadli zaś Anton Szypulin i Ondrej Morawec, którzy musieli biec aż trzy rundy karne.

Po drugim strzelaniu różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami wciąż były niewielkie. Fourcade prowadził nieznacznie nad Johannesem Boe i Simonem Ederem. Różnica między pierwszym, a trzynatym zawodnikiem wynosiła tylko 10 sekund.

Przed trzecią wiztyą na strzelnicy bardzo mocne tempo narzucili Fourcade, bracia Boe i Schempp. Reszta zawodników wyraźnie straciła do tej czwórki na podbiegu.

Na trzecim strzelaniu zawiódł Martin Fourcade, który spudłował dwukrotnie. Bezbłędny i szybki był za to Johannes Boe, który objął prowadzenie. Za nim plasowali się Simon Schempp i Tarjei Boe. 

Po ostatnim strzelaniu pierwszą pozycję obronił Johannes Boe, który pomylił się raz. Norweg wybiegł z prawie dziewięcioma sekundami przewagi nad Guigonnat. Kolejne miejsca zajmowali Fillon Maillet i Fourcade, który był bezbłędny na czwartym strzealniu i odrobił dużą część strat.

Ostatecznie na mecie pierwszy zamedlował się Johannes Boe, drugi był Martin Fourcade ze stratą 4,5 sekundy. Skład podium uzupełnił Guigonnat ze stratą 8,4 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Fillon Maillet, Tarjei Boe i Simon Schempp.

WYNIKI 
KLASYFIKACJA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Antonin Guigonnat

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade