Christiansen górą w Arber, Szczurek z punktami

Vetle Sjastad Christiansen zajął pierwsze, a Frerik Gjesbakk trzecie miejsce w biegu sprinterskim rozgrywanym w ramach Pucharu IBU w Arber. Obu Norwegów na podium przedzielił Emilien Jacquelin. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Łukasz Szczurek.

Pierwsza trójka strzelała bezbłędnie, a do tego pobiegła na podobnym poziomie. O podziale miejsc na podium decydowały więc detale. Christiansen wyprzedził Jacquelina o 4 sekundy, a Gjesbakka o niecałe 5 sekund. Adam Vaclacik, który zajął czwarte miejsce stracił już 12 sekund. Czech pokonał jednak dystans o 150m dłuższy.

Punkty do klasyfikacji Pucharu IBU wywalczył Łukasz Szczurek, który spudłował raz i zajął 32 miejsce. Bezbłędny był dzisiaj Tomasz Jakieła, ale gorszy czas biegu nie pozwolił mu na zajęcie miejsca wyższego niż 50.

Bieg nie wyszedł Andrzejowi Nędzy-Kubińcowi oraz Grzegorzowi Guzikowi. Obaj spudłowali czterokrotnie i zajęli odpowiednio 56. i 68. lokaty.