Horchler najlepsza w Arber

Nadine Horchler przypomniała o swoim istnieniu odnosząc zwycięstwo w biegu na 15km podczas Pucharu IBU w Arber. Dyspozycją biegową błysnęła Kamila Żuk, która  szanse na naprawdę wysoką lokatę pogrzebała na strzelnicy.

Starsza z sióstr Horchler początek tego sezonu miała bardzo przeciętny. Na podium zawodów Pucharu IBU stawała wyłącznie w konkurencjach drużynowych. Trenerzy niemieckich biathlonistek nie brali na poważnie jej kandydatury do startu w zawodach Pucharu Świata, a przypomnijmy, że w ubiegłym roku 31-letnia Niemka wygrała bieg masowy w Anterselwie.

Powrót do dobrej formy nastąpił dzisiaj. Horchler nie zachwyciła co prawda czasem biegu, ale na strzelnicy radziła sobie bardzo sprawnie. Bezbłędne strzelanie pozwoliło jej uzyskać 11 sekund przewagi nad Theklą Brun-Lie z Norwegii, która spudłowała raz. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Anny Weidel z Niemiec, która podobnie jak jej starsza koleżanka z drużyny strzelała bez pudła.

Dzięki wygranej Nadine Horchler awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdecydowaną liderką cyklu pozostaje Uliana Kajszewa, która w Arber nie wystartowała. Z Polek najwyżej klasyfikowana jest Kamila Żuk, która zajmuje 25. pozycję. Dzisiaj do swojego dorobku dopisała 18 punktów za 23. miejsce. Mogło być ich zdecydowanie więcej, wszak Polka uzyskała piąty czas biegu. Niestety pięć karnych minut spowodowały, że sklasyfikowana została dopiero w trzeciej dziesiątce. Kluczowe okazało się ostatnie strzelanie, na którym spudłowała aż trzykrotnie.

Nieco wyżej, bo na dwudziestym miejscu uplasowała się dzisiaj Kinga Mitoraj, która pobiegła co prawda nieco wolniej od Żuk, ale za to celniej strzelała. Pięć karnych minut wystrzelała sobie Karolina Pitoń, której dało to 35. lokatę. Najsłabiej z naszych biathlonistek zaprezentowała się Anna Mąka, która z siedmioma pudłami zajęła 65. miejsce.

Piątek jest w Arber dniem przerwy. Biathlonistki powrócą do rywalizacji w sobotę rywalizując na dystansie sprinterskim.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk

 Niemcy | kobieta | Nadine Horchler

 Polska | kobieta | Anna Mąka

 Polska | kobieta | Karolina Pitoń