Nowakowska: Mam poczucie, że nie udało mi się dobrze zregenerować po zawodach w Oberhofie

Weronika Nowakowska kontynuuje serię dobrych startów. W biegu na 15km w Ruhpolding zajęła trzynastą lokatę. - Ubiegły tydzień kosztował mnie potwornie dużo sił i mam poczucie, że nie udało mi się dobrze zregenerować – powiedziała na mecie.

Polka po raz kolejny bardzo dobrze spisała się na strzelnicy. Spudłowała tylko raz – w stójce podczas drugiej wizyty na strzelnicy.

- Cieszy mnie, że potrafię powtarzać dobre strzelania, nie zdarza się to raz czy dwa w sezonie. Widać, że letnia praca przynosi efekty. Bardzo mocno starałam się skupić na strzelaniu, ale nie czuję się najlepiej. Ubiegły tydzień kosztował mnie potwornie dużo sił i mam poczucie, że nie udało mi się dobrze zregenerować. Dlatego strzelałam wolniej, ale myślę, że 19 na 20 to jest dobra postawa. Na pewno jak trochę odpocznę, trochę potrenuję to biegowo będzie lepiej, bo to nie było moje maksimum. Jestem przekonana, że potrafię lepiej biegać. Muszę się skoncentrować na tym, żeby się dobrze zregenerować – powiedziała Nowakowska.

Podium było dzisiaj poza zasięgiem Nowakowskiej, która nawet przy bezbłędnym strzelaniu walczyłaby tylko o czwarte miejsce.

- Od pierwszego koła było widać, że to nie jest mój najlepszy dzień. Miejsce w piętnastce w tych okolicznościach to dobry wynik. Upewnia mnie to w przekonaniu, że jeśli wszystko się złoży w jedną całość to na igrzyskach będę w stanie rywalizować z najlepszymi – dodała wicemistrzyni świata z Kontiolahti.

Nowakowska nadal zajmuje piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale trudno będzie jej utrzymać tak wysoką lokatę przed igrzyskami olimpijskimi. Podopiecznych trenera Torgersena prawdopodobnie nie zobaczymy bowiem za tydzień w Anterselwie.

- Na ten moment rozważamy z trenerem ewentualny start w jednym biegu, bo i tak będę potrzebowała jednego szybkiego treningu. Wszystko będzie zależało od mojego samopoczucia i stanu zdrowia. Żeby utrzymać miejsce w piętnastce Pucharu Świata, a co za tym idzie jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk zagwarantować sobie udział w biegu masowym w Pjongczang musiałabym startować we wszystkich trzech biegach w Anterselwie. Tego wariantu nie bierzemy pod uwagę – zakończyła Nowakowska, przed którą w Ruhpolding jeszcze start w biegu sztafetowym oraz masowym.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Weronika Nowakowska