Wierer najlepsza w biegu indywidualnym, Nowakowska na 13. miejscu

Dorothea Wierer wygrała bieg indywidualny podczas zawodów Pucharu Świata w Ruhpolding. Najlepsza z Polek była Weronika Nowakowska, która zajęła 13. miejsce.

Włoszka imponomowała dziś pewnym i szybkim strzelaniem. Biathlonistka nie popełniła żadnego błędu, do tego dołożyła szybki bieg i sięgnęła po pierwsze od dwóch lat zwycięstwo. Drugą na mecie Kaisę Makarainen wyprzedziła o 12,9 sekundy. Obchodząca dzisiaj 35. urodziny Finka była na trasie szybsza od zwyciężczyni, pudło na pierwszym strzelaniu przekreśliło szansę Makarainen na triumf. 

Trzecie miejsce niespodziewanie wywalczyła Rosanna Crawford. Kanadyjka startująca z dalekim numerem niespodziewanie włączyła się do rywalizacji o pierwsze miejsce. Strzelała bezbłędnie, biegła szybko, ale nie na tyle szybko, by wygrać. Do Wierer straciła 21,2 sekundy. To pierwsze podium w karierze dla Crawford. Ostatnią biathlonistką z Kanady, która udała się podobna sztuka była Zina Kocher w grudniu 2006 roku.

Czwarte miejsce przypadło w udziale Julii Dżymie. Ukrainka strzelała bez błędu, ale do pierszego miejsca straciła 45,9 sekundy. Do półmetka świetnie spisywała się Laura Dahlmeier. Niemka po drugim strzelaniu była na prowadzeniu, ale na kolejnych próbach strzeleckich popełniła aż cztery błędy i zajęła odległą lokatę.

Anastazja Kuzmina, liderka Pucharu Świata, która w biegu znów pokazała się ze znakomitej strony, zawiodła dziś na strzelnicy. Trzy niecelne strzały spowodowały, że Słowaczka została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Reprezentantka Słowacji utrzymała prowadzenie w klasyfikacji, ale jej przewaga nad Makarainen zmalała do 35 punktów.

Weronika Nowakowska, która w ostatnich tygodniach prezentuje się znakomicie, potwierdziła swoją wysoką formę. Polka popełniła tylko jeden błąd na drugim strzelanu i w niezłym czasie pokonała trasę biegową. Ostatecznie została sklasyfikowana na 13. miejscu. Gdyby nie pudło, Polka zajęłaby 4. miejsce.

Pozostałe Polki miały problemy na strzelnicy. Monika Hojnisz z trzema pudłami była 46., Krystyna Guzik również myliła się trzykrotnie i zajęła 51. lokatę , zaś Magdalena Gwizdoń zanotowała aż 7 pudeł i została sklasyfikowana na 95. pozycji.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA
KLASYFIKACJA BIEGU INDYWIDUALNEGO

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer

 Polska | kobieta | Weronika Nowakowska

 Kanada | kobieta | Rosanna Crawford

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen