Koukalova sportowcem roku w Czechach

Gabriela Koukalova została uznana za najleszego sportowca 2017 roku w Czechach. Zaszczyt tym większy, że biathlonowej mistrzyni świata z Hochfilzen udało się wyprzedzić bardzo mocne konkurent

W Czechach inaczej niż w Polsce o wyborze najlepszego sportowca nie decydują kibice. W plebiscycie głosowali tamtejsi dziennikarze. Gabriela Koukalova, która w 2017 roku wywalczyła trzy medale mistrzostw świata jest pierwszą biathlonistką w historii plebiscytu, która sięgnęła po wygraną. Przypomnijmy, że Koukalova wywalczyła złoto MŚ w sprincie, srebro w biegu indywidualnym i brąz w biegu na dochodzenie na 10 km. Dodatkowo wygrała również klasyfikację Pucharu Świata w sprincie oraz w biegu ze startu wspólnego.

Warto podkreślić, że całe podium w plebiscycie zajęły sportsmenki. Drugie miejsce zajęła mistrzyni świata z Londynu w rzucie oszczepem Barbora Spotakova, a trzecia była liderka rankingu tenisowego Karolina Pliskova.

W 2018 roku o zwycięstwo Koukalovej może być dużo trudniej. Czeszka zmaga się z kontuzją łydki i w sezonie 2017/18 jeszcze nie pojawiła się na starcie. Jej udział w najwazniejszej imprezie sezonu - igrzyskach w Pjongczang - jest zagrożony.

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Gabriela Koukalova