Ostatnie szanse na kwalifikacje olimpijskie dla Amerykanów

Amerykański Związek Biathlonu ogłosił skład swojej reprezentacji na styczniowe zawody Pucharu IBU w Osrblie i Arber. Dla startujących tam zawodników będzie to ostatnia szansa na kwalifikację do reprezentacji olimpijskiej.

USA w słowackim Osrblie i niemieckim Arber reprezentować mają Emily Dreissigacker, Maddie Phaneuf, Joanne Reid, Chloe Levins, Leif Nordgren, Paul Schommer, Russell Currier oraz Jake Ellingson.

Z zawodników startujących w Pucharze IBU w igrzyskach olimpijskich brał udział do tej pory tylko Leif Nordgren.  Bez szczególnych sukcesów reprezentował on swój kraj cztery lata temu w Sochi.

Kwalifikację olimpijską uzyskają zawodnicy, którzy osiągną dwa najlepsze rezultaty w czterech startach. Trzy biathlonistki i dwóch biathlonistów dołączy do reprezentacji, na listach której znajdują się już takie nazwiska, jak Susan Dunklee, Clare Egan, Lowell Bailey, Tim Burke i Sean Doherty.

Skład do Pjongczang Amerykański Związek Biathlonu ma podać 15 stycznia. Ostateczny skład reprezentacji olimpijskiej zatwierdzić jeszcze musi Amerykański Komitet Olimpijski.