Dahlmeier sportsmenką roku w Niemczech

W niedzielę wieczorem rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszych sportowców w Niemczech. Wśród nagrodzonych była Laura Dahlmeier uznana za najlepszą sportsmenkę 2017 roku.

Wybór był prosty, Laura Dahlmeier zdobywając pięć złotych medali MŚ w Hochfilzen, nie dała zbyt wielkiego pola manewru elektorom. W efekcie została ogłoszona sportsmenką roku w Niemczech. To szósty raz w historii plebiscytu, gdy najważniejszą nagrode zdobywa biathlonistka. Wcześniej były to Uschi Disl (2005), Kati Wilhelm (2006) oraz trzykrotnie Magdalena Neuner (2007, 2011, 2012).

Wśród mężczyzn dziesiąte miejsce zajął Simon Schempp, który w ubiegłym roku wywalczył tytuł mistrza świata w biegu ze startu wspólnego. Pominięto Benedikta Dolla, który wywalczył złoto w biegu sprinterskim. Sportowcem roku 2017 w Niemczech został kombinator norweski Johannes Rydzek.

Mimo wielu sukcesów niemieccy biathloniści nie cieszą się takim powodzeniem jak ich koleżanki po fachu. Plebicyt do tej pory udało się wygrać tylko Michaelowi Greisowi w 2006 roku.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Niemcy | mężczyzna | Simon Schempp