Hojnisz tym razem siódma

Jeden niecelny strzał stanął na przeszkodzie by Monika Hojnisz po raz kolejny uplasowała sie na podium Pucharu IBU w Obertilliach. Polka zajęła ostatecznie siódme miejsce w biegu sprinterskim, w którym zwycięstwo odniosła Karolin Horchler z Niemiec.

Hojnisz biegła z niskim numerem i początkowo przewodziła listom z wynikami. Niestety karna runda w biegu, w którym sporo rywalek strzelało bezbłędnie uniemożliwiło powtórkę z czwartku. Polka znów nieźle pobiegła - w tym elemencie lepsze były tylko cztery biathlonistki - dzięki czemu zajęła siódmą lokatę. Do bezbłędnej Karolin Horchler Hojnisz straciła 35 sekund. Na podium znalazły sie jeszcze Julia Simon z Francji (jedna karna runda) oraz Uliana Kajszewa z Rosji (bezbłędna).

Apetyty na dobry rezultat po pierwszym bezbłędnym strzelaniu miała Kinga Mitoraj, która plasowała się wówczas na wysokim siódmym miejscu. W stójce Mitoraj spudłowała dwa razy i na mecie zameldowała się z 28. czasem dnia. Karolina Pitoń biegała trzy karne rundy i została sklasyfikowana na 39. miejscu. Anna Mąka nie ukończyła rywalizacji.

W programie zawodów w Obertilliach nie przewidziano biegów pościgowych. W niedzielę rozegrane zostaną supermikst oraz sztafeta mieszana.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Karolin Horchler