Druga z rzędu wygrana Kuzminy, Nowakowska blisko pierwszej dziesiątki

Anastazja Kuzmina nie zwalnia tempa i po wygranej w biegu na dochodzenie w Hochfilzen, ponownie okazała się najlepsza - tym razem na dystansie sprinterskim podczas zawodów w Le Grand Bornand. Weronika Nowakowska zajęła jedenaste miejsce.

Zwycięstwo Kuzminy nie podlegało żadnej dyskusji. Reprezentantka Słowacji była najszybsza na trasie i do tego strzelała celnie. Nic dziwnego więc, że na mecie wygrała z przewagą ponad pół minuty nad Laurą Dahlmeier. Dla Rosjanki jest to dziewiąte zwycięstwo w karierze, z kolei dla Niemki to pierwsze podium w tym sezonie. Na trzecim miejscu uplasowała się Vita Semerenko, która wróciła tym samym do pierwszej trójki po czterech latach przerwy. Widać, że im bliżej igrzysk, tym forma części zawodniczek idzie w górę.

Na szczęście to samo można napisać o Weronice Nowakowskiej, która znów otarła się o pierwszą dziesiątkę. Zaważyła ponownie stójka, ale tym razem już tylko jeden ostatni strzał. Przybiegając na metę Polka zajmowała dziesiąte miejsce, ale startująca z dalekim numerem Dahlmeier wypchnęła ją z TOP10. Szansa na rewanż już w sobotnim biegu pościgowym.

Oprócz Nowakowskiej wystąpią w niej jeszcze Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. Guzik dobrze strzelała, ale słabiej pobiegła i zajęła 28. miejsce, Gwizdoń z kolei dobrze pobiegła, ale słabiej strzelała i uplasowała się na 51. pozycji. Kamila Żuk w swoim pierwszym w tym sezonie starcie w Pucharze Świata spudłowała dwa razy i sklasyfikowana została na 71. miejscu. Dla niej to już koniec startów w Le Grand Bornand.

Liderką Pucharu Świata pozostała Kaisa Makarainen. Finka dzisiaj nie zachwyciła w żadnym elemencie biathlonowego rzemiosła i zajęła dopiero czternaste miejsce. Wciąż ma jednak 16 punktów przewagi nad Denise Herrmmann.

WYNIKI
KLASYFIKACJA SPRINTU
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Weronika Nowakowska