Pewna wygrana Christiansensa, punkciki Janika

W biegu na 20km mężczyzn podczas Pucharu IBU w Obertilliach zwycięstwo odniósł Vetle Sjastad Christiansen. W punktowanej czterdziestce znalazł się Mateusz Janik.

Christiansen, który przymierzany jest do startu w Pucharze Świata w Le Grand Bornand, w którym to miałby zastąpić chorego Emila Hegle Svendsena, pokazał, że jest aktualnie w niezłej formie. Uzyskał co prawda dopiero dwunasty czas biegu, ale wszyscy zawodnicy, którzy pobiegli szybciej, spudłowali. Christiansen tymczasem strzelał dzisiaj bezbłędnie, dzięki czemu na mecie wygrał z drugim Michaelem Roeschem o ponad minutę. Na podium starczyło jeszcze miejsca dla Władimira Semakowa z Ukrainy, który tak jak Christiansen nie miał karnych minut.

Na czwartym miejscu zawody ukończył Aslak Nensetter, który w klasyfikacji generalnej awansował dzięki temu na drugą lokatę. Prowadzi Vetle Sjastad Christiansen.

Skromne trzy punkty do klasyfikacji generalnej dopisał sobie po dzisiejszym starcie Mateusz Janik. Zawodnik AZS AWF Wrocław zaczął dobrze, na pierwszym strzelaniu był bezbłędny. Podczas każdej z kolejnych wizyt łapał po jednej karnej minucie i zajął 38. miejsce.

Tomasz Jakieła z pięcioma minutami kary uzyskał 72. rezultat, natomiast Tomasz Zięba spudłował aż siedmiokrotnie i sklasyfikowany został na 90. pozycji.