Guigonnat zgłasza akces do kadry na PŚ

Dubletem Antonina Guigonnata zakończyły się zawody Pucharu IBU w Lenzerheide. Francuz po wygranej w sprincie ponownie okazał się najlepszy, tym razem na trasie biegu na dochodzenie.

Guigonnat prowadzenie stracił tylko na chwilę - po pierwszym strzelaniu, na którym zaliczył jedno pudło, wyprzedził go Fredrik Gjesbakk. Kolejne bezbłędne próby wysforowały go na zdecydowane prowadzenie. W końcówce mógł sobie pozwolić na dwa pudła i nie miało to wpływu na końcowy wynik. Guigonnat tym samym wyrasta na poważnego kandydata do startu w zawodach Pucharu Świata w Le Grand Bornand. W klasyfikacji Pucharu IBU zajmuje drugą lokatę.

Prowadzi Fredrik Gjesbakk, który finiszował w niedzielę na drugim miejscu. Na podium znalazł się jeszcze Aleksiej Slepow, który awansował aż o 15 lokat względem sprintu. W osiągnięciu takiego rezultatu pomogło jedno z lepszych strzelań w stawce. Doświadczony Rosjanin spudłował tylko raz.

W biegu udziału nie wzięli reprezentanci Polski. Żaden z nich nie zmieścił się w czołowej sześćdziesiątce sobotniego sprintu.

Kolejne zawody cyklu w przyszłym tygodniu w Obertilliach. W programie biegi indywidualne, sprinty oraz - ponownie - sztafety mieszane.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Antonin Guigonnat