Francuz pogodził Norwegów

Antonin Guigonnat okazał się najlepszy w biegu sprinterskim w Lenzerheide rozgrywanym w ramach Pucharu IBU. Polacy nie zdołali zakwalifikować się do biegu na dochodzenie.

Guigonnat, którego najwięszym sukcesem w karierze seniorskiej jest brąz ME z 2015 roku, pogodził koalicję Norwegów, którzy uplasowali się na pozycjach od drugiej do piątej. Wyczyn tym bardziej imponujący, że Francuz nie był wcale bezbłędny. Spudłował podczas drugiego strzelania, a mimo to uzyskał 11 sekund przewagi nad bezbłędnym Vegardem Gjermundshaugiem. Kolejne miejsca zajmowali jego rodacy: Fredrik Gjesbakk, Vetle Sjastad Christiansen oraz Aslak Nensetter.  To właśnie Norwegowie przewodzą w klasyfikacji generalnej cyklu - pierwszy jest Gjesbakk, a drugi Christiansen.

Polacy nie zaprezentowali się na tyle dobrze by zapewnić sobie udział w biegu na dochodzenie. Tomasz Jakieła spudłował po dwa razy na każdym ze strzelań i zajął 78. miejsce, Tomasz Zięba biegał 300m mniej, ale zajął tylko 90. miejsce.