Kuzmina: Ten sezon będzie prawdopodobnie moim ostatnim

Igrzyska już za dwa miesiące, więc nic dziwnego, że w coraz lepszej formie znajduje się Anastazja Kuzmina. Dwukrotna mistrzyni olimpijska powróciła w piątek na podium Pucharu Świata po niemal czterech latach przerwy. Reprezentantka Słowacji zapowiedziała, że to ostatni taki zryw w jej karierze.

- Dla mnie ten sezon, według wszelkiego prawdopodobieństwa, będzie ostatnim. Skończę po igrzyskach olimpijskich, może przez jakiś czas będę jeszcze pomagać dziewczynom w sztafecie - zapowiedziała reprezentantka Słowacji. - Chcę spróbować rozłożyć siły na cały sezon tak, żeby wykrzesać z siebie maksimum - dodała.

Przypomnijmy, że Kuzmina jest już mamą dwójki dzieci. W Pucharze Świata debiutowała w kadrze Rosji pod panieńskim nazwiskiem Szypulina. Później wyszła za mąż, zmieniła obywatelstwo i urodziła syna. Do rywalizacji powróciła w 2009 roku startując już dla Słowacji. Wywalczyła dwa złote medale igrzysk olimpijskich, stawała również na podium mistrzostw świata.

Po igrzyskach w Soczi zrobiła sobie roczną przerwe, która ze względu na narodziny drugiego dziecka przedłużyła się o kolejny sezon. Starty wznowiła w ubiegłym sezonie nie notując jednak sukcesów. Teraz powróciła na dobre.