Domraczewa wygrała w śnieżycy. Trzy Polki z punktami

Daria Domraczewa wygrała sprint w Hochfilzen. Najlepsza z Polek była Weronika Nowakowska, która zajęła 22. miejsce.

Rywalizacja biathlonistek toczyła się przy bardzo kiepskiej pogodzie. W Hochfilzen rozpętała się śnieżyca, a na strzelnicy solidnie wiało. Najlepiej z trudnościami poradziła sobie Daria Domraczewa, która była bezbłędna na strzelnicy, a w dodatku należała do czołowych biegaczek w stawce. Te szybsze od Białorusinki, jak Kaisa Makarainen, Justine Braisaz, czy Denise Herrmann, musiały biegać karne rundy. Te, które były równie pewne na strzelnicy, choćby Semerenko i Ingrid Tandrevold, były od niej znacznie wolniejsze na dystansie.

Pucharowe punkty zdobyły trzy reprezentantki Polski. Najlepsza w naszej drużynie była Weronika Nowakowska, która zajęła 22. miejsce. Mogło być znacznie lepiej, ale Polka spudłowała dwa ostatnie strzały. Ile w jej przypadku mogło znaczyć bezbłędne strzelanie, widać po wyniku Semerenko. Ukrainka była wolniejsza od naszej zawodniczki na dystansie, ale zakończyła rywalizację na czwartym miejscu.

W trzeciej dziesiątce zawody zakończyła też Krystyna Guzik, która po dwóch pudłach zajęła 25. miejsce. Magdalena Gwizdoń była 35., a Monika Hojnisz - 58.

fot. Szymon Sikora

Powiązane osoby

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa