Svendsen bierze wolne

Po niezłym początku sezonu Emil Hegle Svendsen postanowił trochę spuścić z tonu. Norweg nie wystartuje ani w piątkowym sprincie, ani w sobotnim biegu na dochodzenie.

Puchar Świata w Ostersund był dla Svendsena w miarę udany. Doprowadził norweską sztafetę mieszaną na pierwszym miejscu do mety, a w startach indywidualnych zajmował kolejno 11., 4 i 4. miejsca. Za każdym razem był jeden niecelny strzał od podium. W efekcie w klasyfikacji generalnej po trzech biegach zajmuje wysokie czwarte miejsce.

Na pewno go jednak nie utrzyma, bo w sprincie oraz w biegu na dochodzenie w Hochfilzen nie stanie na starcie. Norwega zabrakło w samolocie do Austrii.

- Svendsen nie jest chory, ale potrzebuje teraz trochę odpoczynku - powiedział Siegfried Mazet, francuski szkoleniowiec Norwegów. - Zgodnie z planem dołączy do nas w piątek i wystartuje w niedzielnej sztafecie - dodał.

Celem numer jeden Svendsena na ten sezon to igrzyska olimpijskie, na których będzie bronił tytułu mistrza olimpijskiego w biegu ze startu wspólnego.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Emil Hegle Svendsen