Herrmann najlepsza w sprincie, dziewiętnaste miejsce Guzik

Denise Herrmann wygrała sprint w ramach Pucharu Świata w Ostersund. Podium uzupełniły Justine Braisaz i Julia Dżyma. Najlepsza z Polek, Krystyna Guzik, zajęła dziewiętnaste miejsce.

Herrmann zawdzięcza zwycięstwo przede wszystkim znakomitej formie biegowej. Niemka od pierwszych punktów pomiarowych utrzymywała się w ścisłej czołówki. Wysokiego miejsca nie straciła nawet po pidle w trakcie drugiego strzelania. Choć musiała pokonywać karną rundę, to ze stadionu wybiegła z piątym czasem. Do Lisy Vittozzi, która na tym etapie zanotowała najlepszy wynik w stawce, nie traciła nawet ośmiu sekund.

Na ostatniej rundzie Herrmann z nawiązką odrobiła całą stratę. Tu była zdecydowanie najszybsza - trzecie koło pokonała blisko trzynaście sekund szybciej od drugiej pod tym względem Kaisy Makarainen. Nie trzeba dodawać, że to premierowe zwycięstwo Niemki w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Wcześniej Herrmann specjalizowała się w biegach narciarskich.

Podium uzupełniły Justine Braisaz i Julia Dżyma. Obie były bezbłędne, ale biegły znacznie wolniej od Herrmann. Francuzka straciła do niej ponad 25 sekund, Ukrainka - niemal 40.

Nową liderką Pucharu Świata została czwarta na mecie Synnoeve Solemdal. Norweżka, która zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym, tym razem ukończyła rywalizację na czwartej pozycji. Nadieżda Skardino, która przywdziała żółty numer startowy dzisiaj, uzyskała dwunasty rezultat dnia i w generalce spadła na trzecie miejsce.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Krystyna Guzik, która zajęła dziewiętnaste miejsce. Dobrze strzelała - nie spudłowała ani razu - ale walkę o lepsze miejsce uniemożliwił jej słabszy bieg. Pod tym względem była dopiero 48. w całej stawce. Widać jednak było, że po jej występie ulgę poczuł Tobias Torgersen. Norweg po drugim udanym strzelaniu Guzik cieszył się bardzo ekspresyjnie.

Jedno miejsce za Guzik rywalizację zakończyła Weronika Nowakowska, która mogła być nawet wyżej, gdyby nie jedno pudło podczas drugiego strzelania. Magdalena Gwizdoń z jednym pudłem zakończyła rywalizację na 31. miejscu, a Monika Hojnisz była 44. Wszystkie Polki wystąpią zatem w biegu pościgowym.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Denise Herrmann

 Polska | kobieta | Krystyna Guzik