Hauser i Eder znów to zrobili

Podobnie jak w marcu tego roku w Kontiolahti, najlepszym supermikstem w zawodach rangi Pucharu Świata zostali Lisa Theresa Hauser i Simon Eder. Polska zajęła 14. miejsce.

Austriacka para znajdowała się w wąskim gronie kandydatów do wygranej i nie zawiodła. Na prowadzenie wysunęła się już po pierwszym strzelaniu. Po drugim na chwilę oddała pierwszą lokatę Kazachstanowi by od trzeciego pobytu na strzelnicy usadowić się na pozycji lidera już do samej mety. Hauser i Eder dobierali w sumie tylko dwukrotnie - był to najlepszy rezultat w stawce. Dla tej pary jest to już druga wygrana w supermikście w karierze. Austriacy zrównują się tym samym z dokonaniami francuskiego duetu Marie Dorin Habert i Martin Fourcade.

Francuzi dzisiaj zawiedli. Marie Dorin Habert nie była sobą na trasie, Martin Fourcade z kolei zawodził na strzelnicy. Przez większą część wyścigu Trójkolorowi plasowali się pod koniec pierwszej dziesiątki. Na czwarte miejsce awansowali dzięki udanemu finiszowi Fourcade'a.

Na drugim miejscu uplasowali się Vanessa Hinz oraz Erik Lesser, na trzecim zaś sensacyjnie Galina Wiszniewska i Maxim Braun. Jest to pierwsze podium w konkurencji drużynowej w historii Pucharu Świata dla Kazachstanu. Braun wykorzystał starcie Thomasa Bormoliniego i Dmitro Pidrucznego. Włoch z Ukraińcem zderzyli się na ostatniej rundzie biegowej, a Kazach sprytnie ich ominął.

Magdalena Gwizdoń i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli czternaste miejsce, co jest wyrównaniem najlepszego osiągnięcia Polski w supermikście podczas zawodów Pucharu Świata. Zaczęło się źle, bo od karnej rundy Gwizdoń, która jednak z biegiem czasu radziła sobie na strzelnicy coraz lepiej i wraz z Andrzejem Nędzą-Kubińcem odrabiała straty. W pewnym momencie Biało-Czerwoni plasowali się nawet na jedenastym miejscu, ale ostatecznie wyprzedzeni przez trzy drużyny finiszowali na czternastej pozycji. Łącznie dobierali trzynastokrotnie, a do zwycięzców z Austrii stracili nieco ponad dwie i pół minuty.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec

 Austria | kobieta | Lisa Theresa Hauser

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń

 Austria | mężczyzna | Simon Eder