Obiecujący występ Guzika

Szesnastą lokatę zajął Grzegorz Guzik w biegu sprinterskim w Sjusjoen zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Pucharowe punkty wywalczył również Łukasz Szczurek. Wygrał Emilien Jacquelin z Francji.

Guzik zaprezentował niezłą formę biegową. W gronie 128 zawodników uzyskał 33. czas tracąc do najszybszego Petra Paszczenki minutę i 21 sekund. Na strzelnicy spudłował dwukrotnie - po razie na każdym ze strzelań. Gdyby nie te dwie karne rundy Polak powalczyłby zapewne o podium. Szesnaste miejsce, które wywalczył jest jego najlepszym osiągnięciem na tym poziomie startów.

Pod koniec trzeciej dziesiątki sklasyfikowano Łukasza Szczurka, który podobnie jak Guzik zaliczył dwie karne rundy. Na dystansie był kilkanaście sekund wolniejszy od kolegi z drużyny, co dało mu w sumie 29. lokatę i punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU.

Czas biegu zbliżony do Szczurka uzyskał Andrzej Nędza-Kubiniec. Zakopiańczyk nie miał jednak dobrego dnia na strzelnicy. Nie trafił do celu w sumie cztery razy i do mety dotarł z 49. czasem. Czwarty z naszych reprezentantów - Mateusz Janik - zajął 75. miejsce.

Bieg wygrał Emilien Jacquelin z Francji, dla którego jest to premierowe zwycięstwo w zawodach Pucharu IBU. 22-latek, który w swoim dorobku ma dwa brązowe medale MŚJ spudłował raz i o 5 sekund wyprzedził Johannesa Kuehna. Niemiec zajął drugie miejsce mimo aż trzech niecelnych strzałów. Na trzecim miejscu ze stratą 8 sekund uplasował się Aleksiej Slepow z Rosji.

Kolejne starty w Sjusjoen mężczyzn czekają w weekend. W sobotę ponownie powalczą w sprincie, a w niedzielę czekają ich występy w sztafetach mieszanych.