Austriacy bez Landertingera

Poważnie osłabieni do nowego sezonu przystąpią Austriacy, którzy w grudniu będą musieli sobie radzić bez jednego ze swoich liderów. Dominik Landertinger wznowi starty dopiero w styczniu.

29-latek wciąż dochodzi do siebie po operacji dysków międzykręgowych, jaką przeszedł w połowie września. Sztab szkoleniowy wraz z rehabilitantami prognozują, że Landertinger zainauguruje sezon podczas pucharowych zawodów w Oberhofie w styczniu przyszłego roku.

Pod jego nieobecność ciężar walki o jak najwyższe lokaty spoczywać będzie na Simonie Ederze i Julianie Eberhardzie, którzy w ubiegłym sezonie byli najwyżej klasyfikowanymi austriackimi biathlonistami w Pucharze Świata. Pewniakiem w składzie od początku był również Daniel Mesotitsch. Dla 41-latka będzie to już dziewiętnasty sezon Pucharu Świata.

Skład na zawody Pucharu Świata uzupełniają Felix Leitner, Lorenz Waeger oraz Peter Brunner. Wszyscy trzej zakwalifikowali się na podstawie środowych i czwartkowych sprawdzianów formy, do jakich doszło podczas zgrupowania w Trysil. Najsłabszy z nich po zawodach w Ostersund ustąpi miejsce Tobiasowi Eberhardowi. Starszy z klanu wraca po rocznej przerwie od biathlonu i wystąpi podczas zawodów w Hochfilzen.

Wciąż nie wiadomo kto będzie reprezentował Austrię w konkurencjach kobiecych. Jedyną pewniaczką jest Lisa Theresa Hauser. O pozostałe miejsca walka rozegra się podczas kwalifikacji, jakie odbędą się w weekend w Obertilliach.

Powiązane osoby

 Austria | mężczyzna | Tobias Eberhard

 Austria | mężczyzna | Dominik Landertinger