Torgersen podpisał kontrakt

Polskie biathlonistki już oficjalnie mają nowego trenera. Tobias Torgersen w środę spotkał się z zawodniczkami, a dzień później podpisał kontrakt.

34-letni Norweg będzie pracował z polską kadrą do kwietnia 2018 roku. Jego głównym zadaniem będzie przygotowanie Polek do udanego startu na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

Przypomnijmy, że Torgersen zastąpił na stanowisku trenera reprezentacji Adama Kołodziejczyka oraz Tomasza Sikorę, którzy po nieudanym sezonie zrezygnowali z pracy. Norweg będzie odpowiedzialny za kadrę kobiet. Pracę z mężczyznami rozpocznie zaś dotychczasowy trener kadry B Nikołaj Panitkin.

Torgersen - w przeszłości nieźle zapowiadający się biathlonista - w zawodzie trenera pracuje już od ładnych paru lat. Zaczynał w klubach w Oslo i Lillehammer. Później miał przygodę z biathlonem w Szwajcarii, gdzie był odpowiedzialny za biegi i biathlon w okręgu Oberengadin. Był też asystentem w kadrze Helwetów. Kilka lat temu prowadził kadrę juniorów Norwegii, a w ostatnich latach był w sztabie trenerskim Szwedów. Tam zajmował się młodym zapleczem kadry.