Udany rewanż Guzika

Zaledwie sekunda dzieliła na mecie złotego i srebrnego medalistę Mistrzostw Polski w biegu na dochodzenie. Grzegorz Guzik zrewanżował się Łukaszowi Szczurkowi za porażkę w biegu masowym.

Panowie startowali w interwałach pięciosekundowych w kolejności w jakiej ukończyli wczorajszy bieg ze startu wspólnego. Guzik ruszał więc na trasę pięć sekund po Szczurku. Na strzelnicy lepiej radził sobie ten drugi, który spudłował zaledwie dwukrotnie. Guzik na karną rundę udawał się po każdym ze strzelań, ale na trasie poruszał się szybszym tempem od rywala. W efekcie obaj wpadli na metę niemal jednocześnie. O sekundę lepszy był jednak Guzik.

Na trzecie miejsce z czwartego awansował Andrzej Nędza-Kubiniec, który do wyprzedzającej go dwójki stracił jednak niemal trzy minuty. Najwięszym awansem w stawce może się pochwalić Tomasz Jurczak, który z czternastego miejsca po biegu masowym przesunął się aż na czwarte. Na piątym miejscu plasował się Mateusz Janik, a dopiero na siódmym miejscu zawody ukończył Rafał Penar. Obu kadrowiczów przedzielił junior młodszy Wojciech Filip.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik