Szypulin: To był szalony konkurs

Zwycięstwem Antona Szypulina zakończył się ostatni w tym sezonie bieg na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata. Tuż za Rosjaninem uplasował się Martin Fourcade, który wyprzedził trzeciego tym razem Johannesa Boe.

- To był szalony konkurs. Jestem szczęśliwy, że dałem radę wygrać. Na strzelnicy panowały dziś trudne warunki. Ostatnią rundę biegłam praktycznie cały czas sam, dopóki nie zobaczyłem, że Martin mnie ściga. Trochę się wystraszyłem, zacząłem biec szybciej, ale mi się udało – opowiedział rosyjski zawodnik podczas konferencji prasowej po biegu.

Choć Szypulin zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, było to jego drugie zwycięstwo w tym sezonie, po biegu indywidualnym w Anterselwie.

- Wiele razy w tym sezonie nie mogłem stanąć na podium przez strzelanie albo inne kwestie. Muszę sporo popracować w lecie, aby w nowym sezonie odnosić większe sukcesy –podsumował.

Martin Fourcade być może po raz kolejny stanąłby na najwyższym stopniu podium. Mimo dwóch karnych rund na koncie stracił do Szypulina niecałe sześć sekund.

- To był bardzo ekscytujący wyścig. Starałem się pokonać Antona, ale on okazał się silniejszy. Skupiłem się więc na technice, bo w ostatnich tygodniach myślałem głównie o wynikach i rekordach. Dzisiaj skupiłem się na biathlonie - podsumował.

Fourcade dodał też, że jego atak na Johannesa Boe podczas ostatniego podbiegu był swoistym rewanżem za bieg masowy zeszłorocznych Mistrzostw Świata. Ma jednak świadomość, że Norweg może mu się odpłacić tym samym podczas ostatniego tegorocznego konkursu w Oslo.

Sam Boe przyznał, że spodziewał się ataku ze strony Francuza i to dokładnie w tym momencie, kiedy on nastąpił.

- Nie miałem siły, żeby odeprzeć ten atak. Mam nadzieję, że teraz położę się z nogami uniesionymi do góry i jutro będę silniejszy na ostatniej rundzie – stwierdził Norweg.

Bieg masowy panów zaplanowano na 19 marca. Początek o 13.30. Transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport News.

 

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade