Laukkanen: Wiedziałam, że nie będzie łatwo

W biegu pościgowym Mari Laukkanen udało się utrzymać pierwsze miejsce zdobyte w sprincie. Na drugie miejsce podium wspięła się Gabriela Koukalova, której miejsce ustąpić musiała trzecia tym razem Justine Braisaz.

Laukanen nie tylko zwyciężyła drugi dzień z rzędu, ale po raz drugi zaprezentowała życiową formę strzelecką. Po czystym strzelaniu w sprincie, tym razem chybiła tylko raz, co w jej dotychczasowej karierze zdarzało się bardzo rzadko.

- Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Bardzo długo czekałam na pierwsze w karierze zwycięstwo. Ale nie czułam dzisiaj presji. To zawsze jest najlepsze wyjście, zacząć wyścig dopiero stojąc przed kibicami. Byłam wstanie dzisiaj bardzo mocno skupić się na strzelaniu – opowiedziała podczas konferencji prasowej.

Laukkanen wyjaśniła też gesty, jakie wykonała po przekroczeniu linii mety i fakt, że na ramieniu miała czarna opaskę. W piątek zmarł wieloletni trener strzelecki fińskich biathlonistów Asko Nuutinen. Zawodniczka podkreśliła, że to zwycięstwo dedykuje jego pamięci.

Gabriela Koukalova zaznaczyła, że jest już zmęczona sezonem i bardzo cieszyła się, że nie musiała walczyć z nikim o drugie miejsce. 

- Trudno utrzymać koncentrację, kiedy po głównej imprezie sezonu są jeszcze trzy tygodnie zawodów Pucharu Świata. W zeszłym roku było pod tym względem dużo łatwiej. Starałam się dogonić Mari, ale kilometr przed metą zobaczyłam, że jest za daleko.

Najbardziej zaskoczona swoim wynikiem była Justine Braisaz. Podium przy czterech karnych rundach na koncie to bardzo dobre osiągnięcie.

- Nie spodziewałam się takiego wyniku, zwłaszcza po ostatnim strzelaniu. To była tylko moja wina, miałam dzisiaj szczęście, jeśli chodzi o wiatr. Obawiałam się Gregorin na ostatniej rundzie, bo wiem, że jest bardzo mocna, a ja nie mam dobrego finiszu – podsumowała swój start francuska biathlonistka.

Ostatnim akordem tegorocznego Pucharu Świata w wydaniu pań będą w Oslo biegi masowe. Początek 19 marca o 11.15. Transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport Extra.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Justine Braisaz

 Czechy | kobieta | Gabriela Koukalova