Dublet Laukkanen. Polki daleko

Rewelacyjną formę ponownie pokazała Mari Laukkanen wygrywają bieg pościgowy w Oslo. Drugie miejsce zajęła Gabriela Kokalova. Trzecie tym razem była Justine Braisaz.

Laukkanen dzięki pierwszemu bezbłędnemu strzelaniu bez żadnego problemu utrzymała prowadzenie w stawce. Braisaz spudłowała raz, ale z 33 sekundami straty ruszyła na trasę za Finką. Na trzecie miejsce przesunęła się bezbłędna Koukalova, która traciła wówczas do prowadzącej blisko 37 sekund. Magdalena Gwizdoń spudłowała raz, co po pierwszym strzelaniu dało jej 37 lokatę. Identyczny wynik strzelecki zanotowała Monika Hojnisz zajmując po pierwszym pobycie na strzelnicy miejsce 43.

Drugie strzelanie w wykonaniu Laukkanen również przyniosło wynik 5/5. Braisaz ponownie musiała pobiec karną rundę. Koukalova strzelała nieco wolniej, ale celnie, do Laukkanen straciła nieco ponad pół minuty. Po jednej karnej rundzie jako trzecia na trasę ruszyła Braisaz, notując nieco ponad 48 sekund straty. Monika Hojnisz z jedną karną rundą utrzymała 43 lokatę. Gorszy rezultat osiągnęła Magdalena Gwizdoń pudłując aż trzy razy i przesuwając się w dół stawki.

Laukkanen podczas pierwszej stójki ponownie strzelała jak natchniona celnie i czysto. Bezbłedna Gabriela Koukalova straciła do niej 37,5 sekund. Bezbłędna Braisaz traciła już  do Laukkanen 52,4 sekund. Monika Hojnisz do swojego bilansu dołożyła trzy karne rundy. Magdalena Gwizdoń tym razem ustrzegła się błędów.

W ostatnim strzelaniu Laukkanen przytrafiła się jedna pomyłka, ale spora przewaga nie odebrała jej prowadzenia. Ponownie bezbłędna Koukalova ruszyła 12,8 sekund za nią. Wydawało się, że Braisaz dwoma pudłami wykluczyła się z walki o podium. Seria pomyłek kolejnych zawodniczek powodowała jednak, że sprawa trzeciego miejsca długo pozostawała otwarta. Z przeszło minutą straty na trasę w końcu ruszyła Braisaz i nie dała już sobie odebrać trzeciego miejsca. Gwizdoń tym razem spudłowała dwukrotnie, Hojnisz pomyliła raz.

Ostatecznie wyniki naszych reprezentantek to 48. miejsce Moniki Hojnisz z sześcioma karnymi rundami na koncie i 50. Magdaleny Gwizdoń  z identycznym wynikiem strzeleckim. Polek nie zobaczymy w biegu masowym.

Wyniki

Klasyfikacja biegu na dochodzenie

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Justine Braisaz

 Finlandia | kobieta | Mari Laukkanen

 Czechy | kobieta | Gabriela Koukalova