Laukkanen: zwycięstwo na Holmenkollen jest zawsze szczególne

Zwycięstwem Mari Laukkanen zakończył się ostatni sprint biathlonowego Pucharu Świata w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Justine Braisaz, trzecie jej koleżanka z reprezentacji – Anais Bescond. 

Laukkanen podczas konferencji prasowej po biegu przyznała, że nie spodziewała się dobrego występu. W przeddzień startu miała wręcz chwilę kryzysu, kiedy przeglądała swoje statystyki pokazujące, że biega bardzo dobrze, ale z powodu słabego strzelania nie osiąga wysokich wyników.

- To zawsze miłe uczucie strzelić 0-0. Kiedy poprzednio strzeliłam 0-0 też byłam na podium. Wygląda na to, że powinnam robić to częściej – zażartowała Finka.

Laukkanen po nieudanych startach na Mistrzostwach Świata w Oslo w zeszłym sezonie zdecydowała się na trzymiesięczny rozbrat z nartami. Teraz odpuściła część zawodów biathlonowego Pucharu Świata na rzecz narciarstwa biegowego.

- Moim głównym celem był start w biegu masowym, mam mało punktów w klasyfikacji generalnej. Opuściłam część zawodów Pucharu Świata, żeby wystartować w zawodach biegowych – powiedziała biathlonistka. 

Braisaz również strzelała bezbłędnie, czym sama była zaskoczona. Przyznała, że miała na początku tego roku spore problemy na strzelnicy, ale ma nadzieję startować skoncentrowana do końca sezonu.

- Normalnie powiedziałabym, że wolę sprinty i biegi indywidualne, ale teraz widzę, że muszę nauczyć się, jak walczyć z konkurentkami na strzelnicy. Nie mogę się więc doczekać jutrzejszego biegu.

Dla Bescond Oslo jest szczególnie szczęśliwym miejscem. Rok temu na Mistrzostwach Świata zdobyła tam dwa srebrne medale.

- Jestem pełna energii, bo nie wiele startowałam od lutego.  Pewnie w przeciwieństwie do wielu dziewczyn, które są już zmęczone. To był mój cel – dobrze prezentować się w marcu – stwierdziła francuska zawodniczka.

Bieg pościgowy pań zaplanowano na 18 marca, początek o 12.45. Transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Justine Braisaz

 Finlandia | kobieta | Mari Laukkanen

 Francja | kobieta | Anais Bescond