Peiffer: Miałem problemy z nartami

Niespodziewanym zwycięzcą biegu pościgowego w Kontiolahti został Arnd Peiffer, który głównie dzięki bezbłędnemu strzelaniu awansował z piątego miejsca, jakie zajął w sprincie. Tuż za nim bieg ukończył Simon Eder, który z kolei wyprzedził Emila Hegle Svendsena.

Peiffer strzelał na czysto, ale nie najlepiej prezentował się biegowo. Jak sam przyznał podczas konferencji prasowej, miał problemy z nartami i był zaskoczony swoim wynikiem na finiszu.

- Simon miał na koncie dwie karne rundy. W końcówce biegu starałem się być za nim, myślałem, że wtedy będę na podium. Na ostatnich 300 metrach poczułem, że jestem wstanie go wyprzedzić – stwierdził niemiecki zawodnik.

Choć to jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, Peiffer zalicza kończący się sezon do udanych.

- Ten sezon był niezły. Miałem problemy ze strzelaniem w czasie Mistrzostw Świata, z których nie jestem zadowolony. Ale myślę, że ten sezon jest lepszy niż poprzedni.

Simon Eder po raz kolejny zajął w tym sezonie miejsce na podium, ale minimalnie przegrał walkę o jego najwyższy stopień.

- Wydawało mi się, że wygra Emil, był bardzo mocny na czwartej rundzie. Wiem, że Arnd jest bardzo szybki na płaskiej trasie, miałem nadzieję, że mnie nie doścignie. Ale drugie miejsce jest bardzo dobre.

Emil Hegle Svendsen jako jedyny utrzymał miejsce na podium, jakie osiągnął w sprincie, ale poddał nieco walkę o lepszą lokatę.

- Włożyłem zbyt dużo energii w ostatnią rundę i to okazało się niebyt mądrą taktyką - stwierdził.

Norweg skomentował też małą scysję, jaka miała miejsce między nim a Martinem Fourcade przed ostatnim strzelaniem.

- Fourcade nastąpił na moją nartę, prawie się przewróciłem. Straciłem koncentrację i kilka sekund. To nie było najlepsze przygotowanie do ostatniego strzelania, ja pomyliłem się raz, on dwa razy. Nie wydaje mi się, aby Fourcade musiał postępować tak agresywnie, ale takie rzeczy zdarzają się w biathlonie.

Piąte miejsce, jakie zajął Fourcade wystarczyło, aby otrzymał małą kryształową kulę za biegi pościgowe w tym sezonie.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Niemcy | mężczyzna | Arnd Peiffer

 Austria | mężczyzna | Simon Eder

 Norwegia | mężczyzna | Emil Hegle Svendsen