Łoginow ponownie najlepszy

Aleksander Łoginow wygrał drugi bieg sprinterski rozgrywany w ramach Pucharu IBU w estońskim Otepaa. Polacy zajęli bardzo odległe miejsca.

W ostatnich tegorocznych indywidualnych zawodach w ramach Pucharu IBU nie było niespodzianki - Aleksander Łoginow kolejny raz pokazał, że obecnie startuje na innym poziomie niż jego dzisiejsi rywale. Rosjanin pomimo tego, że mylił się na strzelnicy dwukrotnie, zdołał wygrać trzeci z rzędu bieg w zawodach niższej rangi, wyprzedzając o 14 sekund Henrika L'Abee Lunda. Norweg, który na strzelnicy zanotował jedno pudło, był z kolei o 7 sekund szybszy od trzeciego na mecie Martina Jeagera. Szwajcar, podobnie jak Łoginow mylił się na strzelnicy dwukrotnie.

Zwycięzcą całego cyklu Puchar IBU został Aleksiej Wołkow, którego dzisiaj zabrakło na starcie.

Słabo wypadli Polacy. Mateusz Janik z dwoma pudłami został sklasyfikowany na 85, miejscu, z kolei Rafał Penar mylił się aż pięciokrotnie i bieg ukończył na 90. pozycji.