Niemcy przed Norwegią w sztafecie mieszanej w Otepaa

Reprezentacja Niemiec okazała się najlepsza podczas pierwszego konkursu sztafet mieszanych Pucharu IBU w Otepaa. Drugie miejsce zajęła Norwegia. Na miejscu trzecim uplasowali się biathloniści z Ukrainy.

Niemcy wystartowali w składzie Karolin Horchler, Marion Deigentesch, Matthias Dorfer i Dawid Zobel. Zawodnicy niemieccy dobierali w sumie siedem naboi i start zakończyli przeszło 20 sekund przed reprezentacją Norwegii.

Norwegia wystawiała następujący skład – Karoline Eradl, Sigrid Bilstad Neraasen, Sindre Pettersen i Frederik Gjesbakk. Na ich koncie znalazło się sześć dodatkowych naboi i jedna karna runda, którą pobiec musiał Pettersen.

Ukraina startująca w składzie Wita Semerenko, Jana Bondar Andrej Doczenko, Rusłan Tkalenko dobierała w sumie 12 razy. Jedną karną rundę pobiec musiał Tkalenko, przez co sztafeta naszych sąsiadów zakończyła start blisko 40 sekund za Niemicami. Nieźle zaprezentowała się powracająca po urlopie macierzyńskim Semerenko, dobierała tylko dwa razy, po jednym naboju w trakcie każdego pobytu na strzelnicy.

Polska nie wystawiła sztafety w tej konkurencji.

Wyniki