Juniorka najlepsza w Kontiolahti

Juniorka Anna Weidel wygrała bieg na dochodzenie w ramach Pucharu IBU w Kontiolahti. Niemce udało się pokonać koalicję biathlonistek z Rosji.

Anna Weidel nie błyszczała przesadnie w zakończonych przed tygodniem Mistrzostwach Świata Juniorów w Osrblie. Zdobyła srebro w sztafecie i brąz w biegu indywidualnym, ale na tle rywalek nie wyróżniała sie niczym szczególnym. Tydzień później w zdecydowanie mocniejszej stawce złożonej w większości ze starszych zawodniczek pokazała się z o wiele lepszej strony. Już w sprincie zajęła czwartą lokatę. W biegu na dochodzenie na prowadzenie wysunęła się już po drugim strzelaniu. Dwie karne rundy podczas trzeciej wizyty na strzelnicy spowodowały spadek na szóste miejsce, ale bezbłędne ostatnie strzelanie pozwoliło jej wrócić na pozycję liderki. 

Młoda Niemka musiała na ostatniej pętli odpierać ataki Wiktorii Sliwko i Uliany Kajszewej. Rosjanki nie były jednak w stanie wyprzedzić Weidel i z nieznaczną stratą finiszowały na miejscach drugim i trzecim.

To nie był dobry dzień dla dwóch najlepszych zawodniczek sobotniego sprintu. Jekaterina Szumiłowa i Daria Virolainen pudłowały i ukończyły rywalizację na miejscach - odpowiednio - siódmym i ósmym.

Po raz drugi w Kontiolahti z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Białorusinka Olga Alifirawiec. Startująca w barwach Szwecji zawodniczka strzelała bezbłędnie i z 24. miejsca po sprincie awansowała na 4. pozycję na mecie biegu na dochodzenie.

Polki w Finlandii nie startowały. Do rywalizacji powrócą w przyszłotygodniowych zawodach w Otepaa. W Estonii po raz pierwszy w tym sezonie będziemy mogli śledzić starty Weroniki Nowakowskiej.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Anna Weidel