Fourcade nie odpuszcza

Triumfator tegorocznego Pucharu Świata wciąż ma w sobie sporo motywacji, przez co w świetnym stylu wygrał bieg pościgowy w Pjongczang. Na drugie miejsce wysunął się Anton Szypulin, notując awans o 21 pozycji. Szansę znowu wykorzystał Julian Eberhard, zdobywają swoje pierwsze podium w biegu na dochodzenie.

Eberhard pierwsze strzelanie wykonał spokojnie i szybko, co pozwoliło mu na utrzymanie przewagi osiągniętej w sprincie. Również bezbłędny Fourcade ruszył na trasę 38 sekund za nim, trzeci był Lesser z nieco ponad 50 sekundami straty. Bailey musiał pobiec jedną karną rundę i spadł na dziesiąte miejsce. Grzegorz Guzik pierwsze strzelanie wykonał czysto, dzięki czemu zaliczył nieznaczny awans.

Przewaga Austriaka utrzymywała się na trasie, niestety dwa pudła w drugim strzelaniu skomplikowało jego sytuację. Na kolejną rundę jako pierwszyruszył bezbłędny Fourcade, za nim Eder i Landertinger. Eberhard wybiegł jako czwarty, ale nadrabiał straty w biegu. Guzik tym razem spudłował raz, ale utrzymywał miejsce na pograniczu piątej i szóstej dziesiątki.

Pierwsza stójka w wykonaniu Fourcade'a  była szybka i celna. W grze pozostali też Austriacy, którzy w komplecie strzelali bez pudła i zajmowali miejsca za plecami Francuza. Piąty na trasę z niewielką stratą do czołowych zawodników ruszył Szypulin. Guzik tym razem musiał pobiec dwie karne rundy, co przekreśliło ewentualne plany awansu do czołowej czterdziestki - Polak na trasę ruszył bowiem jako 56.

Fourcade nie dał ponieść się emocjom i ostatnie strzelanie również wykonał czysto. Na drugie miejsce wysunął się również bezbłędny Szypulin. Austriacy pudłowali. Eberhard tylko raz, dzięki czemu finiszował jako trzeci. Landertinger i Eder zaliczyli po dwa pudła przez co wypisali się z walki o podium. O czwartą lokatę chciał jeszcze powalczyć Jewgienij Garaniczew, ale ostatecznie Ederowi udało się nadrobić straty i to on na metę przybiegł jako czwarty. Rosjanin musiał zadowolić się miejscem piątym.

Ostatnie strzelanie naszego reprezentant zaowocowało kolejną karną rundą, przez co ostatecznie Polak zakończył swój start na 57. miejscu.

Wyniki

Klasyfikacja biegu na dochodzenie mężczyzn

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Austria | mężczyzna | Julian Eberhard