Dziewiąte zwycięstwo Dahlmeier

Laura Dahlmeier po zwycięstwie w biegu sprinterskim nie dała szans rywalkom w biegu pościgowym. Niemka strzelała bezbłędnie i o ponad minutę pokonała resztę zawodniczek. Najlepiej z naszych biathlonistek zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, która awansowała z 18. na 15. miejsce.

Laura Dahlmeier od początku biegu prowadziła, a z każdym strzelaniem jej przewaga zwiększała się. Niemka pozostawała bowiem bezbłędna, czym pokazała, że ten sezon należy do niej i po raz dziewiąty okazała się najlepsza. Za jej plecami toczyła się walka o kolejne pozycje, którą wygrała Kaisa Makarainen. Finka dwukrotnie spudłowała na strzelnicy, ale za sprawą dobrego biegu awansowała na drugą pozycję. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła Anais Bescond, a tuż za czołową trójką linie mety przekroczyły Tiril Eckhoff oraz Susan Dunklee.

Oprócz zwyciężczyni bezbłędnie strzelały dwie Białorusinki Nadzieja Skardino i Darja Jurkiewicz. Największy awans odnotowała Irina Starych. Rosjanka wystartowała jako 55. a bieg ukończyła na 20. miejscu.

Magdalena Gwizdoń bardzo dobrze strzelała i tylko raz musiała biec karną rundę co dało jej ostatecznie 15. pozycję. Gorzej na strzelnicy spisały się nasze pozostałe biathlonistki. Monika Hojnisz spudłowała czterokrotnie przez co spadła z 12. na 34. pozycję, a Kinga Mitoraj, która spudłowała aż siedmiokrotnie i zajęła odległe 58. miejsce.

W niedzielę panie czeka start w biegu sztafetowym początek już o 8:30.