Triumf Eberharda. Guzik w biegu pościgowym

Zwycięstwem Juliana Eberharda zakończyła się przedolimpijska próba sprinterska panów w Pjongczang. Drugi był Lowell Bailley, który kontynuuje tym samym serię świetnych rezulatów rozpoczętą na MŚ. Pomimo problemów na strzelnicy trzecie miejsce na podium zajął Martin Fourcade.

Julian Eberhard po raz kolejny udowodnił, że bezbłędne strzelanie w sprincie daje pewne miejsce na podium – tym razem było to miejsce pierwsze, w dodatku z przeszło 40-sekundową przewagą nad kolejnymi rywalami. Daje to Austriakowi szansę na dobry wynik i w biegu pościgowym. Bezbłędny był również Lowell Bailley, jednak biegowo nie był wstanie wyprzedzić świetnego pod tym względem Austriaka. Na trasie walczył dzisiaj także Martin Fourcade, który zaliczył dwie karne rundy, po jednej w każdym strzelaniu. Do Eberharda stracił nieco ponad 45 sekund.

Na strzelnicy karty rozdawał wiatr. Bardzo mało było zawodników, którzy strzelali bezbłędnie i nie zawsze były to postaci z czołowych miejsc zawodów Pucharu Świata. Oprócz Eberharda i Bailley'a byli to Landertinger, Pryma, Krupcik, Waeger czy Cwietkow, a także mniej znany Koreańczyk Kim i Bułgar Gerdżikow.

Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Grzegorz Guzik, który spudłował tylko raz w stójce, wystarczyło to na zajęcie 53 miejsca, co daje awans do biegu pościgowego. Identyczny wynik strzelecki osiągnął Łukasz Szczurek, jednak słabszy bieg pozwolił mu na zajęcie 62 lokaty. Rafał Penar pudłował w sumie czterokrotnie, po dwa razy w obydwu pobytach na strzelnicy i rywalizację zakończył na 102 miejscu.

Wyniki

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Austria | mężczyzna | Julian Eberhard