Nie ma mocnych na Dahlmeier

Laura Dahlmeier nie zwalnia tempa. Niemka wygrała sprint podczas próby przedolimpijskiej w Pjongczang. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Monika Hojnisz, która ukończyła zawody na 12. miejsce.

Dahlemeier kolejny raz udowodniła, że w tym sezonie znajduje się w wybitnej formie. Niemka nie pudłowała na strzelnicy, a do tego dołożyła znakomity bieg. Także pod tym względem była najlepsza w całej stawce. Po drugim strzelaniu stało się jasne, że do walki o zwycięstwo może się włączyć tylko Tiril Eckhoff. Norweżka znajdowała się na czołowych miejscach kolejnych punktów pomiarowych, ale nie była w stanie biec tak szybko jak Dahlmeier. Ostatecznie przegrała z nią o osiem sekund. Trzecie miejsce zajęła Anais Chevalier.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Monika Hojnisz, która zajęła dwunaste miejsce. Chorzowianka była bezbłędna na strzelnicy, ale biegła zbyt wolno, by włączyć się do walki o miejsce w czołowej dziesiątce. To samo można powiedzieć o Magdalenie Gwizdoń, ktora ukończyła zawody na osiemnastym miejscu.

W biegu pościgowym zobaczymy jeszcze jedną Polkę. Kinga Mitoraj w sprincie zajęła 54. miejsce. Najmniej doświadczona zawodniczka naszej reprezentacji zaliczyła jedną karną rundę. Gdyby nie ona, Mitoraj mogłaby ukończyć zawody na miejscu nagradzanym pucharowymi punktami.

Krystyna Guzik spudłowała trzy razy i ostatecznie ukończyła rywalizację na 62. miejscu.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA
KLASYFIKACJA SPRINTU

fot. Szymon Sikora / PZBiath

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier