Żuk prowadziła po pierwszej zmianie

Ostatnią konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów w Osrblie była sztafeta juniorek. Po tytuł mistrzowski sięgnęły Norweżki. Polki zajęły dziesiąte miejsce, choć po występie Kamili Żuk na pierwszej zmianie prowadziły.

Żuk po raz kolejny pokazała, że ma nieprzeciętny talent jeśli chodzi o bieg, Mimo aż pięciu dobieranych pocisków wygrała swoją zmianę. Wraz z Białorusinką Darią Blaszko osiągnęły przewagę niemal czterdziestu sekund nad kolejnymi sztafetami.

Prowadzenie Polek nie trwało jednak długo. Klaudia Cichoń już na swoim pierwszym strzelaniu spudłowała dwukrotnie i spadła na dziesiąte miejsce ze stratą dwóch i pół minuty do pierwszych w tym momencie Norweżek. Joanna Jakieła spudłowałą sześciokrotnie, ale uniknęła biegania karnych rund. Miejsca naszej sztafety jednak już nie poprawiła.

Wygrały Norweżki w składzie Hilde Eide, Karoline Erdal, Ingrid Tandrevold. Nad drugimi Niemkami uzyskały szesnaście sekund przewagi. Dopiero trzecie miejsce zajęły Rosjanki. Reprezentacja tego kraju właśnie zwyciężyła w klasyfikacji medalowych zakończonych mistrzostw w Osrblie.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk